Dračí doupě k6

Dračí doupě k6 je stolní hra na hrdiny inspirovaná původním českým RPG Dračí doupě. Stejně jako v předloze se v něm můžeš stát silnou barbarskou válečnicí, sličným elfím kouzelníkem nebo třeba mrštnou hobití zlodějkou a spolu se svými přáteli zažít spoustu zábavy při objevování tajemných hradů a dávno zapomenutých ruin, prozkoumávání podzemí plných pastí, nestvůr a pokladů nebo třeba při výpravě na draka devastujícího vaše království.

Pravidla (provizorní ilustrace).
Souhrn pravidel (provizorní obálka).
Bestiář (provizorní ilustrace).
Discord.
Webové stránky.

Přednáška na Gameconu 2022: Jak vzniká Dračák.
Podcast Skoro Hrdinů: Dračí doupě k6.
Planeta her: Rozhovor o DrD k6.
Napsal: York
1.4.2026 11:54 - LokiB
Sirienovi se to líbí hlavně proto, že je tam konečně, snad prvně ze všech ilustrací, zobrazená ženská ;)
Kdyby tam byl červeně další lesní běs, stejně by usnul nudou ...
1.4.2026 20:03 - Šaman
Budou tam zpracovaná pravidla pro lesbomancii? S obrázky?
Ptám se pro kamaráda…
1.4.2026 20:32 - sirien
Ty chceš věštit z leseb?
Nebo chceš pravidla pro jejich vyvolávání a komunikaci s nimi?
1.4.2026 22:00 - LokiB
Šaman píše:
Budou tam zpracovaná pravidla pro lesbomancii? S obrázky?
Ptám se pro kamaráda…


Snad pro kamarádku ...
1.5.2026 21:53 - York
Květnová ilustrace:

2.5.2026 11:39 - LokiB
No, tohle zrovna není obrázek, kterých bych v Bestiáři ocenil :)
Když to srovnám s tou aprílovou čarodějnicí ...
1.6.2026 17:15 - York
Červnová ilustrace:

1.6.2026 17:31 - sirien
hele... fakt, vybodni se na to fantasy v tý nejnudnější barevný paletě z dob kdy tiskárny neuměly pořádně CMYK a di do tý růžový romance, všechno bude hned vypadat líp :D

1.6.2026 19:35 - York
Jako jo, no, má to něco do sebe ;)

Akorát by pak i stránky a text byly růžovofialový, to by se dost blbě četlo.
1.6.2026 21:13 - LokiB
Že AI obecně nejdou meče, to zjistil každý, kdo si generoval fantasy obrázky :(
i když možná to u pasu je německý handgranát od Jezte Kroupy

BTW: docela v dnešní době riskuješ, když ten obrázek pojmenuješ "válečník" i když je tam spíše "ženská postava" ;)
1.6.2026 21:50 - sirien
Kdo ti dal právo rozhodovat o jeho genderu?
1.6.2026 22:26 - LokiB
No rozhodoval právě autor, když pojmenoval obrázek "válečník" a ne aspoň třeba "válečnictvo" ...
1.6.2026 23:27 - sirien
No tak je jasný že koukáš na válečníka ne?
2.6.2026 00:21 - LokiB
Jsem zcela zmaten a nevím jak odpovědět ...

Ale co vím, je to, že bude mít v boji problém, protože bez zbroje, kterou evidentně nemá, je to v DrD těžké ...

A je dobře, že tvoje AI opravilo trochu nehezké přilby a hlavy komparzu v pozadí, to je velké +
2.6.2026 02:02 - sirien
Taky ji to opravilo tu hnusnou šestiprstou ruku, i když teď vypadá lehce mužsky. To je tak když řekneš že nemá měnit nic kromě barevný palety :D ale já byl moc línej otevírat kvůli tomu Photoshop a patlat se se sliderem filtru.

Ale obecně musím říct že tyhle nezahlazený AI jsou pro tištěný produkt trochu meh. Nic proti AI obecně z mojí strany, ale ten výsledek tam bez výraznýho manuálního postprocessingu prostě ještě neni.
7.6.2026 20:54 - smrq
Yorku, já doufám, že se ta diskuze jen zasekla v aprílovém měsíci a reálně neuvažuješ, že z toho uděláš růžovou knihovnu. Já těm ilustracím vyčítám mnohé (vždyť víš), ale zrovna ta sépie je na pohodu a je to hezká retrospektiva ke starým ilustracím v čele s Burianem.
8.6.2026 01:02 - York
Ne, růžovou knihovnu z toho opravdu dělat nebudu ;-)

Je to tak, jak jsi psal na discodu Mytaga: Ilustrace jsou odevzdaný a zaplacený, žádný změny nejsou v plánu. Je to jako s každym kreativním produktem: vylepšovat se to dá donekonečna, ale pokud to má někdy vyjít, je potřeba zahlásit stop stav. Priorita je dodělat sazbu dobrodružství, doladit grafiku a dotáhnout to k vydání.
8.6.2026 08:03 - sirien
Kolik tam těch ilustrací vlastně je? (celkem v celé knížce na kusy a na celostránky)? (a na kolik stran knížky?)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14265704154968 secREMOTE_IP: 18.97.9.174